Nemažai tyrimų rodo, kad lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, lietuviai vis dar mažai dėmesio skiria savo dantims. Kodėl? Tikriausiai rastume daug priežasčių, bet dažnam mūsų tautiečiui dantų sveikatos problemos prasideda dar vaikystėje. Bėgant metams, jos vis gilėja, dantys tampa pažeidžiami karieso, kai kuriuos tenka taisyti ar net rauti.
Tik netekus dantų susimąstome, kokią svarbią funkciją jie atlieka gyvenime. Sveiki dantys toli gražu nėra tik estetinis pasitenkinimas (graži šypsena, balti dantys), jie gyvybiškai svarbūs, nes žmogui reikia maisto – atkąsti ir kramtyti būtina. Tikriausiai niekas neprieštaraus, kad valgymas – vienas didžiausių gyvenimo malonumų. Apmaudu, kad kai kuriems jis kartais tampa nepatogumu ar netgi kančia.
Geriausia investicija – į savo sveikatą
Žmonės pasižymi gyvybiškai svarbia savybe prisitaikyti. Tačiau kartais ši savybė atsisuka prieš mus pačius. Pavyzdžiui, netenkame vieno danties – kurį laiką nepatogu, bet pamažu priprantame, netenkame kito – vėl tas pats… Po kurio laiko galime netekti daugybės dantų, bet išmokstame kramtyti „gerąja” puse, renkamės tinkamą maistą ir nepatogumas tampa tarsi savaime suprantamas. Visgi, CLINIC | DPC gydytojai skatina visus, kurie netekę vieno ar daugiau dantų, susigrąžinti galimybę patogiai kramtyti ir šypsotis plačia šypsena.
Gyvename sudėtingais laikais, kylant infliacijai, prekės ir paslaugos brangsta. Tai priverčia susimąstyti, ar apsimoka pinigus taupyti. Gal verčiau investuoti į save ir pasirinkti protezus ar implantus. Tokiu būdu gerinti ne tik savo fizinę, bet ir psichologinę sveikatą bei mėgautis kokybišku gyvenimu. Ne veltui sakoma, kad didžiausias turtas – sveikata.
Tenka taisyti senas klaidas
Nors besirūpinančių savo sveikata žmonių Lietuvoje pamažu daugėja, tačiau kai kurios bėdos yra įsisenėjusios arba atsiradusios dėl anksčiau taikytų gydymo metodų. Seniau mažai kas stengėsi gelbėti sugedusius dantis. Sugedo – raunam. O ko čia gailėti? Tačiau dantys nebeatauga, o netekus kelių dantų smarkiai pakinta kramtymo galimybės, deformuojasi veido kontūrai, sutrinka kalbos mechanizmas – pradedama švepluoti, nevalingai švilpčioti, spjaudytis, kai kuriuos garsus ištarti tampa labai sunku. Tokiais atvejais tenka imtis rimtų dantų atkūrimo procedūrų.
„Su kolegomis dažnai pasikalbame, kad nemažai žmonių vis dar nežino naujausių dantų atkūrimo galimybių. Visgi, technologijoms sparčiais žingsniais žengiant į priekį, gydymo metodų pasirinkimas yra gerokai platesnis nei, pavyzdžiui, prieš dešimt metų”, – pasakoja CLINIC | DPC gydytojas – odontologas Martynas Žalandauskas.
Jei nenorite rinktis išimamų protezų, pravartu pasidomėti dantų atkūrimo metodu, kuris vadinasi All-on-4 (liet. „visi ant keturių“). Ši metodika numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų. Jos dėka galima išvengti sudėtingų, ilgai trunkančių kaulo priauginimo procedūrų, kurios dažnai tampa itin varginančiu procesu. Po dantų implantacijos iškart pagaminamas fiksuotas laikinas protezas ant implantų, o jau po pusės metų pacientas grįžta tam, kad būtų pagaminti nuolatiniai dantys.
Kviečiame į nemokamus susitikimus
Kalbame su daugybe pacientų ir supratome, kad nemaža jų dalis stokoja žinių apie naujausius dantų implantacijos ir protezavimo metodus, nusprendėme visus norinčius pakviesti į susitikimus su CLINIC | DPC gydytojais odontologais, kurie detaliai papasakos apie implantacijos ir protezavimo galimybes, privalumus bei trūkumus. Renginiai nemokami, tačiau vietų kiekis ribotas, todėl kviečiame registruotis.
CLINIC | DPC gydytojas – odontologas džiaugiasi, kad net ir pačiomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis pacientams padėti dažniausiai pavyksta, ir primena klinikos siunčiamą žinutę, kad kiekviena šypsena turi savo istoriją. ‚Bent jau tos šypsenos, kurias atkurti pavyksta mūsų klinikose“, – šypteli M. Žalandauskas. – „Per visus klinikų tinklo CLINIC | DPC gyvavimo metus Lietuvoje šypsenas atkūrėme daugiau nei 55 tūkstančiams pacientų. Sunku žodžiais apsakyti jausmą, kai bendro visos komandos darbo dėka žmogus atgauna džiaugsmą gyvenimui“.