lt

Dantų šaknų kanalų gydymas ir pergydymas

Šaknų kanalų gydymas, dar vadinamas endodontiniu gydymu, atliekamas, kai danties vidinė dalis (pulpa) yra pažeista ar užkrėsta dėl gilaus karieso, traumos arba kitos priežasties. Pulpą sudaro nervai, kraujagyslės ir minkštieji audiniai, kurie gali uždegti ar infekuoti, sukeldami skausmą ar pūlinį. Šaknų kanalų gydymo tikslas – išvalyti pažeistus ar užkrėstus audinius iš šaknų kanalų, juos dezinfekuoti ir užpildyti specialia medžiaga, siekiant apsaugoti dantį nuo tolesnės infekcijos.

 

Prasideda nuo

150€

Kada atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Danties šaknies kanalų gydymas (endodontinis gydymas) atliekamas, kai yra pažeista pulpa – nervų, kraujagyslių ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje. Danties kanalas infekuojamas, kai į jį kokiu nors būdu patenka mikroorganizmai. Priežastys gali būti įvairios: laiku nediagnozuotas ir negydytas kariesas, dantų įskilimai, traumos ir kt. Mikroorganizmai (bakterijos), prasiskverbę į danties minkštuosius audinius, sukelia uždegimą danties vidinėje ertmėje – pulpoje. Toks pažeidimas vadinamas pulpitu. Dėl to atsiranda danties skausmas, jautrumas. Negydant šis uždegimas išplinta: bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia audinių uždegimą, vadinamą periodontitu. Nesprendžiant šios problemos ilgainiui ima tirpti žandikaulio kaulas aplink infekuoto danties šaknies viršūnę, formuojasi židiniai. Ir toliau delsiant gresia dar sudėtingesnės komplikacijos.

Kokie yra dantų šaknų kanalų infeksijos simptomai?

Priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio, žmogus gali jausti įvairius pojūčius burnoje, bet labiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į šiuos:

  • Aštrus savaiminis skausmas, ypač vakare ar naktį. Dažnai danties skausmas nėra lokalus, sunku nurodyti, kurį dantį skauda. Ūmus skausmas gali išplisti net į ausį.
  • Gali matytis danties spalvos pakitimas, jaustis dantenų patinimas, susidaryti pūliniai.
  • Taip pat būdingas padidėjęs danties jautrumas šalčiui, karščiui.
  • Pažeidus aplink šaknies viršūnę esantį kaulą, dantis gali atrodyti „pakeltas“ ir skausmingas valgant, skundžiamasi nuolatiniu maudimu.

Jei liga lėtinė, simptomai vos pastebimi. Būna ir atvejų, kai nėra jokių simptomų. Tuomet tik atlikus apžiūrą, padarius rentgeno nuotraukas, galima pasakyti, ar reikalingas endodontinis gydymas.

Dantų šaknų kanalų pergydymas – kas tai?

Tai – pakartotinis kanalų gydymas. Jis dažniausiai reikalingas, kai pacientas jaučia skausmą, tinimą, kai šalia danties atsiranda pūlinukas, o atlikus rentgeno nuotrauką, joje matomas negyjantis uždegimas šaknies viršūnės srityje. Taip pat pergydymo gali prireikti prieš protezuojant dantį.

Pergydymo tikslas yra pašalinti seną kanalų užpildo medžiagą, pagal galimybes instrumentuoti šaknų kanalus, neretai ištaisyti ankstesnio gydymo metu nutikusias komplikacijas ir dezinfekuoti bei hermetiškai užpildyti šaknų kanalus.

Endodontinis balinimas

Dažnai endodontiškai (dažniausiai – nekokybiškai) gydyti dantys pakeičia spalvą – tampa pilkesni, gelsvos ar net pajuoduoja. Negyvybingi dantys balinami iš vidaus, įvedant specialią medžiagą į danties kanalą. Endodontiškai gydyti ir pakeitę spalvą dantys bąla sunkiau ir ilgiau. Priekinių dantų grupėje šis dantų spalvos pasikeitimas itin nepageidaujamas. Endodontiniu (arba kitaip dar vadinamu – vidiniu) balinimu galima pasiekti, kad dantis vėl taptų šviesus. Prieš atliekant vidinį balinimą įvertinama, ar kanalai užpildyti kokybiškai. Tada labai maža dalis užpildo pašalinama ir izoliuojama specialia medžiaga. Į vainikėlio vidų dedama balinamoji medžiaga ir uždaroma laikina plomba. Ši medžiaga dantyje laikoma apie 1 sav. Jeigu reikia vėl pakeičiama. Kai pasiekiamas norimas efektas, dantį galima atstatyti nuolatiniu užpildu.

Kodėl po endodontinio gydymo dažnu atveju reikalingas stiklo pluošto kaištis?

Stiklo pluošto kaištis po dantų endodontinio gydymo yra specialus įtvirtinimo elementas, naudojamas siekiant sustiprinti dantį, kuris buvo pažeistas ar tapo trapus po šaknų kanalų gydymo. Šis kaištis dedamas į išvalytą danties šaknų kanalą ir padeda užtikrinti stabilų pagrindą vainikėliui arba plombai. Plomba arba vainikėlis leidžia atkurti danties formą, funkciją ir estetiką. Tai taip pat apsaugo dantį nuo tolimesnių pažeidimų ir užtikrina jo ilgaamžiškumą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Įsigykite paslaugas išsimokėtinai be pabranginimo

Mes siūlome savo pacientams galimybę greitai ir paprastai finansuoti savo gydymą. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.

Vis dar turite klausimų?

Nesvarbu, ar turite klausimų apie procedūrą, laukimo laiką ar suderinamumą su savo draudimu – paskambinkite mums ir mes jums padėsime!