Pastarieji keleri metai į visų gyvenimus atnešė nemažai nerimo. Kone kiekvieną mūsų palietusi pasaulinė pandemija, greta vykstantis karas, netylančios kalbos apie artėjančią krizę – visa tai privertė iš naujo persidėlioti savo vertybes ir apgalvoti finansinius sprendimus. Auganti infliacija vienus paskatino investuoti į nekilnojamąjį turtą, kitus – į akcijas ar net aukso luitus. Tačiau vis dar dažnas iš mūsų pamiršta pagalvoti apie pačią svarbiausią investiciją – į savo sveikatą.
Profilaktinė patikra – raktas į gerą savijautą
Kad ir kaip bebūtų apmaudu, tačiau gydytojo kabinete dažnai apsilankoma tik tuomet, kai problema jau tampa įsisenėjusi, o jaučiami simptomai ima trukdyti normaliam gyvenimo ritmui. Aplaidus požiūris į sveikatą priveda ne tik prie rimtų problemų, tačiau verčia ir gerokai patuštinti pinigines. Viena opiausių sričių – dantų būklė, apie kurią dažnai susimąstoma tik tada, kai aplanko skausmas. Kreipiantis į specialistą su uždelsta problema, finansinės išlaidos už gydymą gerokai išauga. Kaip teigia CLINIC|DPC gydytojas, veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius, profilaktinė patikra leidžia ne tik užkirsti kelią rimtoms bėdoms, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ir smarkiai sutaupyti.
„Profilaktinė apžiūra ir reguliariai atliekama burnos higiena yra tie veiksniai, kurie gali padėti išvengti rimtų problemų. Apsilankius pas burnos higienistą, šis pastebi net ir menkiausius dantų pokyčius, todėl iš karto imantis reikiamų veiksmų, vėliau neteks susidurti su sudėtingomis ir nemažai kainuojančiomis gydymo procedūromis. Todėl geriausias dalykas, į kurį žmogus gali investuoti – tai savo paties sveikata“, – teigia R. Perevičius.
Taupo ne tik pinigus, bet ir laiką
Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios atidėliojami vizitai pas gydytojus – laiko trūkumas. Intensyvus gyvenimo ritmas ir kasdienės veiklos dažnai priverčia į antrą planą nustumti tai, kas svarbiausia. Tačiau net ir šioje vietoje svarbu nepamiršti, kad profilaktinė apžiūra užims gerokai mažiau laiko, nei ilgas ir daug kantrybės pareikalausiantis gydymas.
„Apsilankę pas burnos higienistą, užtruksite maždaug nuo pusės iki pusantros valandos. Per tą laiką specialistas kruopščiai nuvalys jūsų dantų paviršių, pašalins visus susikaupusius akmenis ir apnašas. Jeigu reikia, taip pat uždedami ir tokie gydomieji preparatai, kaip fluoras, kuris neleidžia toliau vystytis dantų ėduoniui. Tokią procedūrą užtenka atlikti kartą ar du per metus. Tačiau neatliekant burnos higienos ar neatvykstant pas odontologą profilaktinei apžiūrai, galima prieiti iki to, kad bus reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas ar net dantų protezavimas. Šios procedūros reikalauja jau daug ilgesnio gydymo ir pakartotinų vizitų pas šios srities specialistus. Todėl profilaktinė apžiūra taupo ne tik jūsų pinigus, bet ir laiką“, – tvirtina CLINIC|DPC veido ir žandikaulių chirurgas.
Svarbiausia – neleisti problemoms įsisenėti
Šiandienės aktualijos ir pasaulyje vykstantys neramumai daugelį verčia bijoti dėl savo ateities ir finansinio pamato. Rekordiniais tempais augančios kainos ir visuomenę gąsdinanti krizė nepalieka kitos išeities, kaip tik gerai apsvarstyti savo išlaidas. Tačiau kaip teigia Rokas Perevičius, vienas dalykas, kurį kiekvienas tikrai galime padaryti dėl savo finansinės gerovės, tai pasirūpinti, kad ateityje patirtume kiek įmanoma mažiau išlaidų dėl savo dantų būklės.
„CLINIC | DPC klinikose dažnai sulaukiame pacientų, kuriems būna reikalingas kone visų dantų gydymas. Tai rodo tik vieną – buvo delsiama ateiti anksčiau. Jeigu problema būtų pastebėta iš pat pradžių – būtų užtekę paprasto plombavimo. O kai atkeliaujama jau su įsisenėjusiomis problemomis, tuomet reikia sudėtingo gydymo, jam naudojami įvairūs protezavimo būdai, konstrukcijos, laminatės ir užklotai, stengiantis atkurti sveikų dantų būklę bei išvaizdą. Todėl patarimas visiems būtų labai elementarus – neleiskite problemoms įsišaknyti. Tuomet dantų gydymas bus gerokai paprastesnis ir pigesnis“, – pataria gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius.
Specialistas ragina nepamiršti, kad infliacija „valgo“ kojinėje laikomas santaupas, tad geriau šias lėšas panaudoti tam, kas tikrai vertinga. Verta prisiminti, kad jeigu dantų būklė tokia, kuri savaime jau tikrai nepasitaisys, dabar išleisti pinigai sugrąžins džiaugsmą kramtyti ir šypsotis.