lt
  • Patarimai

Vizitas pas burnos higienistą apsaugos nuo ligų

Vizitas pas burnos higienistą apsaugos nuo ligų

Profesionali burnos higiena tampa įprasta procedūra kiekvienam, norinčiam turėti sveikus ir gražius dantis. Tačiau dar prieš kelias dešimtis metų apie tokią procedūrą mažai kas buvo girdėjęs, o dantų priežiūra apsiribodavo tik valymu namuose. Nenuostabu, kad dantys gesdavo dažniau. Šiais laikais vis daugiau žmonių supranta – jei nori rečiau lankytis odontologo kabinete, būtina kartą per pusmetį apsilankyti pas burnos higienistą!

Neskausminga ir naudinga

Didžiausio Lietuvoje odontologijos klinikų tinklo CLINIC|DPC burnos higienistė Ernesta Kučinskienė sako, kad ši procedūra yra patikimas būdas apsisaugoti nuo dantų ir dantenų ligų.

„Teisingai valyti dantis namuose – labai svarbu. Tačiau vien to nepakanka, kad dantys kuo ilgiau išliktų sveiki. Namuose patiems tikrai nepavyks pašalinti susiformavusių dantų akmenų, tam būtina atlikti profesionaliąją burnos higieną. Šios procedūros metu visapusiškai nuvalomas dantų paviršius. Su rankiniais ir ultragarsiniais instrumentais šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, jeigu reikia atliekamos gydomųjų preparatų (pvz. fluoro) aplikacijos. Procedūra gali užtrukti nuo pusės iki pusantros valandos, priklausomai nuo paciento burnos ir dantų būklės. Jeigu burnos higiena atliekama reguliariai, kol dantų akmenys nespėja susikaupti giliai po dantenomis, procedūra yra neskausminga ir neprireikia nejautros“, – aiškina gydytoja.

Sužino, kur daro klaidas

Anot E. Kučinskienės, ne visi pacientai teisingai prižiūri dantis. Kai kurie apie savo klaidas sužino tik apsilankę burnos higienisto kabinete.

„Vis dar labai dažnai susiduriame su nepakankama individualia burnos higiena ir dėl to besivystančiomis burnos ir dantų ligomis. Visi žmonės nori būti sveiki, bet kartais per mažai dėmesio skiria savo ir savo vaikų burnos sveikatai. O susirūpina tik tuomet, kai suskausta dantį, gausiai kraujuoja dantenos ar pradeda klibėti dantys. Labai svarbu priminti pacientams kaip taisyklingai prižiūrėti savo dantis, padėti išsirinkti jiems tinkamiausias burnos priežiūros priemones ir perspėti, kad neignoruotų nei vieno kraujo lašo. Kai burnos ertmė yra sveika, dantenos nekraujuoja“, – įspėja burnos higienistė.

Profesionalios burnos higienos metu specialistas apžiūri paciento dantis ir nustato, ar jie valomi taisyklingai. Žmogui paaiškinama, kokias klaidas jis daro ir ką galėtų padaryti, kad dantys ilgiau būtų sveiki. Burnos higienistas rekomenduoja tinkamas priemones, kurios padeda palaikyti švarą burnoje ir padeda ugdyti gerus burnos sveikatos įpročius.

Kad vizitas nekeltų baimės

Dažnas galvoja, kad burnos higienisto kabinete teks kankintis ir kentėti skausmą, todėl tokių vizitų vengia. Iš tiesų reguliariai atliekama procedūra yra neskausminga, o jos teikiama nauda – didžiulė. E. Kučinskienė sako, kad kiekvienas specialistas stengiasi, jog pacientas procedūros metu jaustųsi komfortiškai ir ramiai.

„Burnos higienistas pirmiausiai turi būti empatiškas, o ne abejingas savo pacientams. Dažnai pacientai bijo  burnos higienos net labiau už dantų gydymą, todėl reikia mokėti paruošti žmogų prieš procedūrą psichologiškai. Geras specialistas yra jautrus paciento baimei ar kartais patiriamam diskomfortui. Kai kurie žmonės nepasako, kad bijo arba jaučia skausmą. Tuomet tai turime pastebėti iš jų kūno kalbos“, – apie savo darbą pasakoja specialistė.

Kad vizitas pas burnos higienistą nekeltų baimės, E. Kučinskienė ragina pamiršti senus mitus apie kančias gydytojo kabinete. „Dabartinė medicina toli pažengusi, turime įvairiausių priemonių ir metodų, kad žmogaus nekamuotų skausmas. Svarbu tai suprasti ir pasitikėti specialistu. Juk dažnai psichologinė įtampa būna didesnė, nei fizinis diskomfortas. Tad norėčiau palinkėti pacientams išdrįsti ateiti kartą, o toliau jau nebebus taip baisu. Taip pat raginčiau daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, nes burnos ir dantų sveikata – neatsiejama bendrosios sveikatos dalis. Sugedę dantys arba periodonto ligos sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Graži šypsena ir sveiki dantys – tai ne tik sveiko organizmo, bet dažnai ir laimingo gyvenimo atspindys, nepaisant nei amžiaus, nei lyties, nei tautybės“, – šypsosi gydytoja.

Registracija