Atsisiųskite gydymo breketų sistema atmintinę!
1. Uždėjus breketų sistemą, keletą dienų gali skaudėti dantis, gali būti sunku atkąsti ir kramtyti, todėl patartina valgyti minkštą maistą. Skaudėti nustoja savaime, po kelių dienų.
2. Gydymo pradžioje breketų sistemos dalys gali trinti lūpą ar skruostų gleivinę. Tuomet trinančią dalį galima aplipinti specialiu vašku. Po keleto dienų trynimas išnyks ir gleivinė užgis, priešingu atveju privaloma kreiptis į gydytoją odontologą.
3. Būtina valyti dantis po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, naudoti ortodonto rekomenduojamas priežiūros priemones.
4. Pabrėžiame, kad breketai negadina dantų. Ortodontinio gydymo metu atsiradęs dantų kariesas dažniausiai yra nepakankamos burnos higienos pasekmė: dėl dantų paviršiuje aplink breketus liekančių apnašų pradeda vystytis emalio dekalcinacija, t.y ėduonis. Dėl blogo dantų valymo pablogėja breketų laikomumas, jie gali atsiklijuoti.
5. Viso gydymo breketų sistema metu patariame vengti kąsti kietą maistą, pvz. žalios morkos, džiūvėsėliai, riešutai, ledinukai ir kt. Prieš valgant kitus maisto produktus reikėtų viską supjaustyti gabaliukais, kad kandant ar kramtant breketai ar jų sistemos dalys neišlinktų ar neatšoktų nuo dantų.
6. Tarp pagrindinių valgymų (pusryčių, pietų, vakarienės) patartina nevalgyti jokių saldumynų, nelukštenti saulėgrąžų.
7. Patartina gerti tik nesaldžius gėrimus (gazuotą ar negazuotą mineralinį vandenį, arbatą). Išgėrus sulčių, patartina skalauti burną.
8. Vienu metu stenkitės nevartoti skirtingų temperatūrų maisto produktų (pvz. karštos kavos su ledais).
9. Jei breketų sistemos dalis atsipalaiduoja nuo danties (žiedas ar breketas) reikia kreiptis į jus gydantį ortodontą.
10. Būtina reguliariai, kas 1-1.5 mėn. (ar kitu gydytojų nurodytu periodu) lankytis pas gydytoją ortodontą dėl breketų sistemos aktyvacijos.
11. Nuėmus breketų sistemą nuo dantų, dar kurį laiką reikia nešioti retencinius aparatus (ortodontines plokšteles), kad kai kurie dantys ar sąkandis negrįžtų į buvusią netaisyklingą padėtį.